1. Objavte Toyotu
  2. Novinky
  3. Toyota Professional prináša vyšší výkon a špičkové služby pre zákazníkov
05-12-2023

Toyota Professional prináša vyšší výkon a špičkové služby pre zákazníkov

Toyota Professional teraz ponúka ucelenejšiu paletu vozidiel aj s elektrickými alternatívami. Portfólio úžitkových vozidiel bolo rozšírené a doplnené o komplexné služby pre zákazníkov, ktoré sa radia medzi najlepšie na trhu.

Značka Toyota Professional existuje od roku 2019 a zameriava sa primárne na ľahké úžitkové vozidlá Toyota a zlepšovanie zákazníckych skúseností v tomto segmente. To zahŕňa bezproblémový nákupný proces, ako aj špičkovú kvalitu a popredajnú starostlivosť, s ktorou bude vaše podnikanie rásť.

Dodávkové vozidlá PROACE a PROACE CITY, ako aj osobná verzia VERSO sú dlhodobo na špici z hľadiska batériových elektrických pohonov, ktoré sú súlade s multitechnologickým prístupom značky Toyota k dosiahnutiu uhlíkovej neutrality. V ponuke Toyota Professional sú teraz k dispozícii elektrické alternatívy všetkých modelov. To podčiarkuje záväzok spoločnosti Toyota poskytnúť zákazníkom rozmanité, cenovo dostupné a praktické možnosti zrýchlenia tempa znižovania emisií CO2 v súkromnom aj pracovnom živote a prispieť tak v konečnom dôsledku k dosiahnutiu nulových emisií v doprave.

Okrem rodiny pracovne zameraných modelov PROACE je neoddeliteľnou súčasťou portfólia Toyota Professional aj ikonický model Hilux, ktorého robustný vzhľad, kvalita, trvácnosť a spoľahlivosť sa stali doslova legendárnymi. Od začiatku výroby modelu v Japonsku v roku 1968 sa model Hilux stal najznámejším úžitkovým vozidlom značky Toyota. Hilux je rovnako doma v meste aj v najnáročnejšom teréne, čo dokazujú tri víťazstvá náročnej dakarskej rely a dva po sebe nasledujúce tituly v šampionáte WRC.

Pestrá ponuka produktov a záväzok starostlivosti o zákazníkov sú kľúčové pre plány Toyota Professional na posilnenie jej pozície v sektore ľahkých úžitkových vozidiel. V roku 2022 sa predaj vozidiel zastavil na čísle 119 000, pričom tento rok smerujeme k novému rekordu na úrovni 140 000 predaných vozidiel. Zámerom spoločnosti Toyota je ďalej zrýchľovať rast a v roku 2025 by chcela predať viac ako 180 000 vozidiel a dosiahnuť trhový podiel 7 %, čím by sa zaradila medzi šiestich najväčších hráčov na trhu.

ZÁKAZNÍCKE SKÚSENOSTI

Nová koncepcia maloobchodného predaja by mala priniesť lepšie zákaznícke skúsenosti. Nové centrá Toyota Professional sú stelesnením silnejšej a modernejšej identity značky. Ponúkajú viac odbornosti na predajnom mieste a ucelenejší balík služieb starostlivosti o zákazníka.

Od budúceho roka centrá Toyota Professional v existujúcich predajných miestach prinesú ešte silnejšie zameranie na úžitkové vozidlá, ako aj oddelené výstavné a servisné priestory doplnené trvalými výstavnými priestormi značky v exteriéri. Zákazníci budú mať k dispozícii predajcov, ktorí sa špecializujú na ľahké úžitkové vozidlá a pravidelne absolvujú školenia zamerané na tento segment.

Od roku 2025 chceme ísť ešte o krok ďalej a začneme budovať samostatné centrá Toyota Professional. Tieto budú ponúkať nové prvky v rámci celého predajného procesu, údržby a propagácie vozidiel. Zákazníci tu nájdu zaujímavé exteriérové prezentácie jednotlivých radov vozidiel, ukážky príslušenstva a rôznych prestavieb.

Vylepšenia zákazníckych skúseností sa však nebudú obmedzovať len na samotné predajné miesta. Aktualizované webové stránky Toyota Professional, budú po novom ponúkať užitočnú funkciu „Pomoc s výberom“, ktorá zákazníkom zjednoduší výber vozidla, príslušenstva aj zaujímavých ponúk financovania a poistenia.

Zákazníci budú centrá Toyota Professional s novým vozidlom opúšťať s vedomím, že na všetky vozidlá Toyota sa vzťahuje záruka výrobcu v trvaní ôsmich rokov alebo 160 000 km vzťahujúca sa na degradáciu batérie.

Ďalším príspevkom k bezproblémovému vlastníctvu vozidla sú asistenčné služby. Aj keď je to málo pravdepodobné, v prípade akýchkoľvek problémov vám poskytneme rýchlu pomoc na cestách vo dne aj v noci, 365 dní do roka, alebo zabezpečíme odtiahnutie vozidla do najbližšieho servisu Toyota a jeho opravu.

V rámci pravidelnej údržby poskytuje Toyota Professional zákazníkom náhradné dodávkové vozidlá, ktoré si môžete vopred rezervovať a vyzdvihnúť vtedy, keď vám to vyhovuje, či už skoro ráno, neskoro večer, alebo v sobotu.

Aby bolo možné údržbu vykonať čo najrýchlejšie a minimalizovať tak prestoje, Toyota Professional prijala záväzok expresných služieb, v rámci ktorého garantuje, že na každom úžitkovom vozidle budú pracovať dvaja technici na pracovisku vyhradenom len pre ľahké úžitkové vozidlá. Vďaka tomuto záväzku sú servisné práce zvyčajne dokončené približne za polovicu obvyklého času.

Zákazník si však môže užívať výhody spojené s vozidlami Toyota Professional, aj keď sa nakoniec rozhodne ich predať. Vysoká zostatková hodnota všetkých našich ľahkých úžitkových vozidiel je zárukou, že za svoje peniaze vždy získate maximálnu možnú hodnotu.

Všetky tieto produkty a služby starostlivosti o zákazníka zabezpečujú spoločnosti KINTO, Toyota Financial Services a Toyota Insurance Services.

KOMPLEXNÁ PONUKA VOZIDIEL TERAZ AJ S ELEKTRICKÝMI POHONMI

Toyota Professional rozšírila a doplnila svoju ponuku úžitkových vozidiel o nové výkonné elektrické pohony, ktoré vynikajúco dopĺňajú ich robustný a odvážny dizajn a ponúkajú špičkovú efektivitu a výnimočné úžitkové vlastnosti.

Ponuka modelov Toyota Professional je stelesnením špičkovej kvality, trvácnosti a spoľahlivosti typickej pre túto značku. Samozrejmosťou sú aj všestrannosť a praktické doplnky, ktoré vám pomôžu bez ohľadu na to, v akom odvetví podnikáte.

Modely postavené na univerzálnej platforme PROACE a PROACE CITY dostali nový odvážny dizajn prednej časti s čistými líniami, ktorý upúta pozornosť na prvý pohľad. Absencia hornej mriežky chladiča medzi prednými svetlometmi vytvára typický štýlový vzhľad, zatiaľ čo dolná mriežka v tvare lichobežníka pripomína svojím tvarom iné modely z ponuky značky Toyota a dotvára robustný vzhľad zvýraznený zliatinovými diskami a novými prednými svetlometmi, ktoré sú k dispozícii aj vo full-LED verzii.

Zmeny nájdete aj v interiéri, kde sa najnovšie technológie snúbia s odolnými a pohodlnými materiálmi. Modely vo vyššej úrovni výbavy sú vybavené novým digitálnym prístrojovým panelom a 10-palcovou dotykovou obrazovkou s online multimediálnym systémom so zabudovanou navigáciou. O pohodlný úchop a nádych luxusu sa postará kožený volant.

Všetky modely z ponuky Toyota Professional ponúkajú aj vylepšenia v oblasti bezpečnosti v podobe balíka aktívnych bezpečnostných systémov a asistenčných systémov vodiča s názvom Toyota Safety Sense. Tento balík zahŕňa napríklad adaptívny tempomat od rýchlosti 30 km/h, inteligentný rýchlostný asistent s voliteľným upozornením na prekročenie povolenej rýchlosti a vylepšený asistent pre jazdu v jazdnom pruhu. Parkovanie zjednodušuje bočný parkovací asistent s monitorovaním mŕtveho uhla, ktorý dokáže vodiča upozorniť na blížiace sa vozidlá, ktoré vodič počas pozdĺžneho parkovania nemusí vidieť. Nové bezpečnostné opatrenia sa dostali aj do samotnej konštrukcie modelov PROACE a PROACE CITY. Konkrétne ide o predné bočné airbagy na predných sedadlách, nový dizajn nárazníka, sklápateľný stĺpik volantu a nosné časti upravené pre väčšiu odolnosť.

PROACE

Stredné úžitkové vozidlo PROACE a veľkopriestorové osobné vozidlo PROACE VERSO pridávajú k tradičnej spoľahlivosti a efektivite aj sugestívny nový vzhľad a ako vždy sú zárukou výkonu, priestoru a efektivity, ktorá vám pomôže zvládnuť každú úlohu.

Zákazníci si môžu vybrať z niekoľkých verzií vrátane dodávkového vozidla so strednou a dlhou karosériou, pričom verzia Crew Cab pridáva druhý rad sedadiel a verzia Platform Cab umožňuje montáž špeciálnych a na zákazku vyrábaných nadstavieb. Model PROACE VERSO dokáže naraz pohodlne prepraviť až 9 pasažierov s výbavami prispôsobenými pre veľké rodiny alebo manažérov.

Model PROACE je k dispozícii aj v novej verzii Crew Cab Premium, ktorá umožňuje pohodlne prepraviť až päť pasažierov a zároveň veľké množstvo rozmerného nákladu. Luxusné prvky ako prémiová prístrojová doska Mistral Black, kožený poťah sedadiel a lakťovej opierky, ako aj výškovo nastaviteľné opierky hlavy sa starajú o pohodlie vodiča a spolujazdca, zatiaľ čo vzadu nájdete pohodlné, kožou čalúnené sedadlá s dvomi lakťovými opierkami. Pod zadným sedadlom je ukrytý úložný priestor, do ktorého sa zmestia aj dlhšie predmety.

Nový model PROACE ponúkne aj výkonný elektrický pohon s nulovými emisiami a reálnym dojazdom až 350 km na jedno nabitie 75 kWh batérie. Tento dojazd je dostačujúci pre bežné každodenné jazdy bez potreby dobíjania počas dňa. K dispozícii je aj menšia batéria s kapacitou 50 kWh. Obe batérie dokážu dodať maximálny výkon 136 k (100 kW) a ponúknu uvoľnenú jazdu typickú pre elektromobily.

V ponuke motorizácií nájdete aj overený 2-litrový naftový motor, ktorý v závislosti od použitej prevodovky ponúkne výkon až 180 k (132 kW). Vozidlo môže byť vybavené šesť- alebo osemstupňovou manuálnou alebo automatickou prevodovkou. Výlučne pre dodávku PROACE je dostupný aj spaľovací motor s objemom 1,5 litra a výkonom 120 k (88 kW) kombinovaný so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou.

Okrem dostatočného výkonu ponúkne dodávkové vozidlo PROACE aj zodpovedajúci objem na prepravu rozmerných nákladov. S maximálnym objemom 6,6 m³ a najvyšším užitočným zaťažením v danej triede – až 1 400 kg, ponúka tento model okrem toho aj možnosť ťahať príves s hmotnosťou až 2 500 kg.

S kompaktnou výškou len 1,9 m je možné modely PROACE a PROACE VERSO bez problémov zaparkovať na všetkých bežných parkoviskách. S priemerom kružnice otáčania len 12,4 m pri štandardnej dĺžke vozidla 4,98 m bude manévrovanie s vozidlom v mestskom prostredí hračkou.

PROACE CITY

Vďaka novému odvážnemu dizajnu a špičkovým jazdným vlastnostiam ponúka kompaktná dodávka PROACE CITY aj osobná verzia PROACE CITY VERSO praktické riešenia pre podnikateľov a aktívne rodiny.

Variabilný model PROACE CITY je určený primárne na každodenné jazdenie a pre aktívne rodiny. Nakonfigurovať si ho môžete ako ľahkú dodávku, vo verzii Crew Cab alebo ako všestranné osobné vozidlo, ktoré pohodlne odvezie až sedem pasažierov. Napriek svojim kompaktným rozmerom ponúka vo všetkých dodávkových verziách dostatok priestoru pre troch pasažierov vpredu.

Model PROACE CITY sa vo svojej triede pýši množstvom prvenstiev vrátane praktických riešení na prevoz nákladu, ktoré rozširujú využiteľný priestor až na 4,4 m³. Verzia s batériovým elektrickým pohonom ponúka užitočné zaťaženie 780 kg, zatiaľ čo verzie so spaľovacími motormi odvezú až 1 000 kg nákladu.

Spoločnosť Toyota si uvedomuje, že dodávkové vozidlo často slúži nielen na prepravu z miesta na miesto, ale aj ako mobilná kancelária. Vďaka špičkovým funkciám konektivity, pôsobivým systémom aktívnej bezpečnosti a kabíne vozidla navrhnutej pre maximálnu flexibilitu a jednoduchosť používania model PROACE CITY bez problémov využijete aj ako dobre vybavené pracovisko.

Okrem vysokého užitočného zaťaženia a špičkového vybavenia ponúkajú batériové elektrické verzie modelov PROACE CITY a PROACE CITY VERSO aj dostatočný výkon a dojazd, nulové výfukové emisie a okamžité reakcie a hladkú jazdu typickú pre všetky elektromobily.

Elektrický pohon s výkonom 100 kW (136 k) ponúka v kombinácii s batériou s kapacitou 50 kWh predĺžený dojazd až 330 km (podľa metodiky WTLP), čo je o 50 km viac ako existujúci model. Ak potrebujete viac energie, rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom s výkonom až 100 kW umožní nabiť batériu na 80 % jej kapacity približne za 30 minút.

Špičkový 1,5-litrový naftový motor kombinovaný so šesťstupňovou manuálnou alebo osemstupňovou automatickou prevodovkou ponúka v závislosti od špecifikácie maximálny výkon až 130 k. K dispozícii je aj úsporný benzínový motor s objemom 1,2 litra a výkonom 110 k, ktorý je kombinovaný so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou.

ROZŠÍRENIE PRODUKTOVÝCH RADOV PROACE A HILUX

Úžitkový model PROACE je odteraz k dispozícii aj v novej verzii PROACE MAX. Ide o prvé veľké dodávkové vozidlo značky Toyota, ktoré ponúkne najvyššiu prepravnú kapacitu v triede spolu s výhodami elektrického pohonu a nezameniteľným účelným dizajnom.

Výkonný batériový elektrický pohon zasa prináša bezproblémovú, hladkú a pohodlnú jazdu. Užívať si môžete výkon na úrovni 200 kW (272 k) spolu s krútiacim momentom 410 Nm a pozoruhodný dojazd až 420 km (podľa metodiky WTLP).

Rozrastie sa aj legendárny modelový rad Toyota Hilux, kde pribudne verzia Hilux Hybrid 48V, ktorá ponúkne vyššiu efektivitu a lepšie jazdné výkony na ceste aj mimo nej bez akýchkoľvek kompromisov – tak ako ste pri tomto pick-upe zvyknutí.

Výkonný naftový motor s objemom 2,8 litra dostal pomocníka v podobe hybridného elektrického systému navrhnutého tak, aby dokázal splniť špecifické požiadavky spoločnosti Toyota na duálne použitie v jej pick-upe. Vďaka nemu vozidlo rýchlejšie akceleruje, lepšie brzdí, má nižšiu spotrebu a ponúka hladšiu jazdu.

Účinnejší systém stop-štart teraz reaguje rýchlejšie a je tichší pri rozjazde, pričom umožňuje ponechať spaľovací motor dlhšie vypnutý, čím znižuje spotrebu paliva o 5 % a prináša aj ďalšie výhody v oblasti spotreby typické pre vozidlá s hybridným pohonom.

V modeli Hilux sa prvýkrát môžete stretnúť so systémom Multi-terrain Select, ktorý ponúka vyšší výkon a lepšiu kontrolu nad vozidlom úpravami nastavení stabilizačnej kontroly na základe aktuálnych jazdných podmienok. K dispozícii je automatický režim, ktorý umožňuje vozidlu samostatne vyberať vhodné nastavenie. Vodič si okrem toho môže sám vybrať jeden z piatich dostupných režimov – Štrk, Piesok, Blato, Hlboký sneh a Kamene. Každý z týchto režimov je nastavený tak, aby dokázal optimálne regulovať prenos sily a prekĺzavanie kolies pre maximálnu trakciu a manévrovateľnosť.

BOHATÁ PONUKA PRÍSLUŠENSTVA A ŠIROKÉ MOŽNOSTI PRISPÔSOBENIA

Modelový rad PROACE ponúka množstvo príslušenstva a široké možnosti prispôsobenia vozidla podľa potrieb zákazníkov tak, aby dokázalo splniť všetky ich potreby a nároky.

Dodávkové vozidlo PROACE MAX je k dispozícii aj vo verzii body-on-frame, ktorá zákazníkom umožňuje montáž špeciálnych a na zákazku vyrábaných nadstavieb. Verzia Platform Cab s rovnou plošinou vzadu a verzia Chassis Cab s odhaleným rebrinovým rámom dávajú zákazníkom priestor pretvoriť vozidlo na rôzne špeciálne účely.

Modely PROACE a PROACE CITY sa tak stávajú stelesnením hesla spoločnosti Toyota „mobilita pre všetkých“. Po príslušnej úprave umožňujú napríklad aj osobám pripútaným na invalidný vozík pohodlne a bezpečne sa dostať z miesta A na miesto B. Znížená podlaha a sklopná zadná nástupná rampa umožňujú jednoduchý prístup do vozidla a LED osvetlenie sa postará o bezpečné používanie aj v noci. Medzi ďalšími prvkami výbavy môžeme spomenúť aj manuálne alebo automaticky sklopný bočný schodík a elektrický navijak.

Pre všetky vozidlá Toyota Professional je k dispozícii dlhý zoznam príslušenstva, ktoré vyvíjame špeciálne pre firemných zákazníkov so zameraním na komplexnú ochranu, prevoz nákladu a bezpečnosť. Ďalší úložný priestor na streche je možné vytvoriť pomocou strešných platforiem a nosičov, zatiaľ čo v interiéri je možné inštalovať niektoré z ponúkaných úložných priehradiek a boxov, ktoré udržia poriadok vo vašich veciach každodennej potreby.

Nové modely PROACE, PROACE CITY a PROACE MAX budú k dispozícii v roku 2024.