1. Objavte Toyotu
 2. O nas
 3. Toyota vo svete

Toyota vo svete

Toyota sa stala jednou z najväčších a najznámejších automobiliek na svete
Vo svete sme známi výrobou vozidiel, ale vedeli ste, že Toyota má mnoho ďalších výrobných a obchodných aktivít po celom svete? S využitím týchto znalostí a skúseností sa snažíme premeniť na spoločnosť zameranú na mobilitu a vytvárať šťastie pre všetkých. 

Kde sme dnes?

 • > 370 000 zamestnancov

 • Viac ako 170 predajných miest v krajinách a regiónoch

 • 71 výrobných spoločností po celom svete

 • 20 centier dizajnu a výskumu a vývoja

 • Zoznámte sa s naším prezidentom

  Koji Sato sa stal naším prezidentom a výkonným riaditeľom v roku 2023, nasledujúc kroky Akia Toyodu. Po nástupe do Toyoty v roku 1992 Sato budoval svoju kariéru ako inžinier a pôsobil ako hlavný inžinier vlajkového kupé LEXUS LC uvedeného na trh v roku 2017. Od roku 2020 sa stal prezidentom spoločností Lexus International Co. a GAZOO Racing Company a v nasledujúcom roku prevzal štafetu Chief Branding Officer (CBO) od prezidenta Akio Toyodu.

  Od roku 2021 viedol Sato výzvu na preteky automobilov na vodíkový pohon a pracoval v prvých líniách, aby informoval o úsilí Toyoty pri vytváraní podobne zmýšľajúcich partnerov a pri napredovaní technológií smerom k uhlíkovo neutrálnej spoločnosti. Ako náš nový prezident bude Koji Sato viesť transformáciu Toyoty z výrobcu automobilov na "spoločnosť zameranú na mobilitu".

 • Odkiaľ pochádzame?

  Úspech Sakichiho Toyody pri vývoji technológie automatických krosien poskytol jeho synovi Kiichirovi pevný obchodný základ pre realizáciu jeho sna o výrobe vozidiel. Jeho vízia bola inšpirovaná novými metódami hromadnej výroby, ktoré videl v Európe a USA. Dnes sme sa rozrástli a stali sme sa jedným z najväčších a najznámejších podnikov na výrobu automobilov na svete. Zamestnávame viac ako 370 000 ľudí a vyrábame vozidlá v továrňach na všetkých kontinentoch. Naše vozidlá a súvisiace služby sa predávajú vo viac ako 170 krajinách a územiach.

 • Kam ideme?

  Počas celej našej expanzie sme zostali verní filozofii, ktorá je základom našej firemnej kultúry. Naším cieľom je pomáhať budovať prosperujúcejšiu spoločnosť podnikaním, ktoré si cení úctu a spravodlivosť a ktoré rastie v súlade s globálnou komunitou. Snažíme sa zvyšovať kvalitu života ľudí využívaním našich zručností a pokročilých technológií na vytváranie skvelých nových produktov a služieb.