1. Majitelia
 2. Diely A Príslušenstvo
 3. Motorový Olej Toyota

ORIGINÁLNY MOTOROVÝ OLEJ TOYOTA

Rovnako ako človek potrebuje k životu vodu a rastliny nevykvitnú bez slnka, váš motor potrebuje ochranu v podobe motorového oleja. Iba tak dokáže prežiť a podávať tie najlepšie výkony.

Naše motory sú vyrobené tak, aby po celú dobu svojej životnosti zaručovali výkon, účinnosť a spoľahlivosť na bezkonkurečnú úroveň pri akýchkoľvek podmienkach. Aby si však tieto skvelé vlastnosti dokázali udržať, vyžadujú pravidelný servis a olej najvyššej kvality.

Originálny motorový olej Toyota (Toyota Genuine Motor Oil - TGMO) je jediným motorovým mazivom, ktoré bolo vyvinuté so zvláštnym ohľadom na váš automobil. Oproti mazivám iných značiek sú oleje TGMO vo veľkej miere testované a vyvíjané priamo vo vozidlách Toyota, čím je zabezpečené, že v maximálnej miere vyhovujú potrebám vášho motora.

 • Uveďme si vybrané výhody mazív TGMO pre váš motor:
   
  • Ochrana: Tenká, ale napriek tomu odolná ochranná vrstva umožňuje dokonalú spoluprácu jednotlivých častí motora. Bez tejto vrstvy by sa motor prehrial a zadrel.
  • Výkon: Podieľa sa na utesnení medzery medzi piestom a stenou valca a umožňuje tak vášmu motoru podávať maximálny výkon.
  • Nízka spotreba: Zabezpečuje hladký chod motora, čím zamedzuje zbytočným stratám energie a na každý liter paliva tak najazdíte viacej kilometrov.
  • Spoľahlivosť: Pomáha zabrániť vzniku usadenín, udržuje motor v čistote a zamedzuje zadreniu piestnych krúžkov.
  • Dlhá životnosť: Neutralizuje kyslé látky, ako je hrdza vytvorená pri spaľovaní a odstraňuje tak koróziu a zabezpečuje dlhšiu životnosť.
  • Všestrannosť: Dáva vám istotu, že váš motor bude mať skvelý výkon v každom počasí a v rôznych jazdných podmienkach.

Máme všetky druhy olejov, od syntetických po minerálne, a to aj do tých najnáročnejších podmienok a pre všetky motory od naftových po benzínové. Určite si teda vyberiete ten najoptimálnejší pre vaše vozidlo.

Pri pravidelnom používaní správneho originálneho maziva Toyota bude váš automobil aj po mnohých rokoch zaručovať vynikajúce výkony, nízku spotrebu aj nízke emisie.

Často kladené otázky

 

Nedoporučujeme kupovať oleje inde ako v autorizovanom servise Toyota.
Nízka cena na internete môže znamenať, že ide o falzifikát. Takýto olej určite nespĺňa požiadavky a nesmie sa použiť!

Pre výmenu oleja v motoroch Toyota, doporučujeme výhradne originálne oleje a určené pre daný motor, aby spĺňal potreby mazania v požadovanej kvalite.
Každý motor má doporučený olej, autorizované servisy majú o tom vedomosť a tejto informácie sa treba držať.